loadingimg

Wczytuję dane...
ubutik.pl - Okulary Ray-Ban, Oakley, Vogue
  • 0.00 PLN
    ( 0 )
  • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Dobierz okulary do swojej twarzy

Twarz okrągła

Twarz okrągła charakteryzuje się tym, że jest tak samo szeroka jak wysoka. Szczęka i czoło zarysowują się delikatnym owalem. Oprawy okularowe powinny zmienić proporcje twarzy wydłużając ją i zwężając. Okulary prostokątne, kwadratowe, kanciaste najlepiej pasują do okrągłej twarzy. Należy dobierać szerokość opraw równą lub odrobinę szerszą od obrysu twarzy. Na kim się wzorować? Renee Zellweger, Katarzyna Skrzynecka, Leonardo DiCaprio.

Twarz owalna

Owal jest idealnym kształtem twarzy do doboru opraw okularowych. Osobom o tym kształcie twarzy jest najłatwiej dobrać okulary z powodu naturalnych i właściwych proporcji twarzy. Każdy rodzaj opraw: aviator, okrągłe, prostokątne pasuje do twarzy owalnej. Rolą oprawki jest zachować balans proporcjonalnej twarzy. Należy dobierać szerokość opraw co najmniej taką jak twarz w najszerszym miejscu. Na kim się wzorować? Julia Roberts, Beyonce, Jude Law.

Twarz trójkątna

Dobierając kształt okularów trzeba zwrócić uwagę na te, które dodadzą szerokości okolicom policzków i dolnej partii twarzy. Pozwoli to zrównoważyć górną i dolną część twarzy. Oprawy które najbardziej pasują to oprawki kwadratowe lub pilotki (aviator). Na kim się wzorować ? Michelle Pfeiffer, Halle Berry, Justin Timberlake

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa ma mocno zarysowaną linię szczęki, szerokie czoło i wyraźnie zaznaczone kości policzkowe. Aby złagodzić te kanciste rysy trzeba wybrać oprawki o kształcie owalnym lub przypominającym kocie oczy. Fasony zaokrąglone u dołu odwrócą uwagę od mocno zarysowanej żuchwy.